Dlaczego „Tak dla Nocnych Wilków”

wolki.jpg
Jednym z zarzutów przeciwko przejazdowi Nocnych Wilków przez Polskę jest stwierdzenie, że jest to gang a nie motocykliści. Rzeczywiście, niektórzy, jak w każdej innej grupie społecznej, motocykliści są członkami klubów uznawanych za grupy przestępcze. Powstała nawet tzw. lista OMC (Outlaw motorcycle club), do której zalicza się np. Banditos, HA, Highwaymen, Free Souls, Mongols i wiele innych.

Niektóre z nich działają również w Polsce. Jednak sama przynależność do klubu motocyklowego nie jest równoznaczna z przynależnością do grupy przestępczej. W trakcie sezonu tysiące motocyklistów przejeżdża przez Polskę, czy powinniśmy więc zabronić wszystkim motocyklistom poruszania się po polskich drogach na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że mogą być potencjalnymi „groźnymi” członkami gangu. Gangi i grupy przestępcze zostawmy służbom do tego powołanym natomiast motocyklistom zostawmy prawo do poruszania się po polskich drogach.

Kolejną kwestią jest potępienie Nocnych Wilków za udział w aneksji Krymu. Określacie się Państwo mianem patriotów, ale czy to właśnie nie patrioci w sytuacji konfliktu zbrojnego nie powinni stanąć po stronie swojego kraju? Czy też powinni zdradzić swój kraj, ponieważ obce kraje wyrażają swoje niezadowolenie? W chwili obecnej my również uczestniczymy lub uczestniczyliśmy w wielu misjach militarnych Kosowo, Irak, Afganistan – robimy dokładnie to samo a nawet gorzej, bo Rosjanie odznaczają swoich bohaterów a my skazujemy swoich żołnierzy jak było w przypadku Nangar Chel. Jestem przekonany, że są nacje, które nasze misje stabilizacyjne czy też pokojowe, jak to określamy uznają za napaść i to my będziemy uznani za wrogów i przestępców. Tylko kto ma prawo decydować, które interwencje są akceptowalne a które nie? Wszystko zależy od punktu widzenia.

Chciałbym podkreślić, że nasza inicjatywa jest za umożliwieniem im przejazdu przez terytorium Polski. Nie ma nic wspólnego, co często się zarzuca, z traktowaniem ich ponad prawem czy przesadnym gloryfikowaniem. Przebywając na terytorium Polski powinni i będą podlegać tym samym przepisom, jak każda inna osoba.

Każdy kraj ma swoich bohaterów narodowych. Zabraniając innym nacjom upamiętniania swoich bohaterów nie można oczekiwać, że my będziemy mogli podróżować do Smoleńska czy Katynia. Każdy naród ponosi straty w konfliktach zbrojnych i każdy kogoś stracił. Od początku istnienia Polski walczyliśmy praktycznie z każdym sąsiednim państwem, ale nie można zamknąć granic i widzieć we wszystkich potencjalnych najeźdźców. My również bywaliśmy agresorami.

Posługiwanie się stereotypami jest niesprawiedliwe i krzywdzące dla ogółu. Z Państwa wypowiedzi wynika, że każdy Nocny Wilk to przestępca. Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że każdy Polak to złodziej i np.: USA nie powinny udzielać Polakom wiz ani też Unia Europejska nie powinna otwierać rynków pracy, bo my tylko okradniemy pracodawcę. Osądzajmy jednostki, po zachowaniu po tym co reprezentują a nie na podstawie narodowości, religii czy też koloru skóry.

Reasumując:
Chcemy mieć prawo do wyrażania swojej opinii, pozwólmy na to innym.
Chcemy mieć prawo do upamiętniania miejsc i bohaterów, pozwólmy na to innym.
Chcemy bezpiecznie podróżować z przyjaciółmi, pozwólmy na to innym.
A wszystko przy wzajemnym szacunku i zdrowym rozsądku,

Stanowisko organizatorów profilu fb „Tak dla Nocnych Wilków”

PS
Apel do polskich motocyklistów!!!

W związku z planowanym przez rosyjskich motocyklistów przejazdem przez Polskę w dniu 27. kwietnia b.r. wzywam Was do zapewnienia im bezpieczeństwa na całej trasie. Więcej, wzywam Was do zorganizowania im honorowej eskorty od wschodniej do zachodniej granicy państwa. Tak samo w ich drodze powrotnej. W Terespolu niech przywita ich kilkudziesięciu polskich motocyklistów z polskimi flagami i niech odprowadzą ich do Siedlec. Stąd następna grupa niech ich poprowadzi do Warszawy. W Warszawie powinna czekać co najmniej setka polskich motocyklistów i odprowadzić ich do Bełchatowa, kolejna grupa do Wrocławia a ostatnia do granicy. Wszyscy Polacy powinni udekorować swoje motory polskimi flagami. Jest jeszcze trochę czasu.

Zróbcie listy uczestników, ludzi sprawdzonych, nie pozwólcie aby wmieszali się jacyś prowokatorzy i zakłócili tę imprezę. Powiadomcie o tym Rosjan. W Polsce szaleje piąta kolumna, która rozpala tutaj fobię antyrosyjską, której Polacy są przeciwni. Nie ulegajcie propagandzie i róbcie to, co jest zgodne z polskim a nie obcym interesem. Na pewno wielu z Was pojedzie kiedyś motorem do Rosji (np. do Katynia) w grupie czy pojedynczo.

Jeśli postąpicie według mojej rady będziecie przez Rosjan honorowani podwójnie. Jeśli zaś ulegniecie propagandzie czy to rządowej czy to piątej kolumny, czego możecie się spodziewać? Żaden jej agent czy rezydent z Wami tam nie pojedzie. Wy natomiast dostaniecie łomot wielokrotny, niestety całkowicie zasłużony. Jeszcze raz wzywam: działajcie dalekowzrocznie. Jeśli mnie nie posłuchacie, sobie i innym zamkniecie drogę do Rosji na długo. Teraz Rosja nie jest naszym wrogiem, teraz wrogiem jest ktoś inny…

Przemysław Kumor
Komentarz na profilu „Tak dla Nocnych Wilków”

Dzial: