Najtrudniejszy Bieg w Polsce już wkrótce!

poligon_05.jpg
Od poniedziałku trwają intensywne przygotowania do zimowej edycji Biegu Tygrysa. Jednym z zadań należących do osób odpowiedzialnych za wydarzenie jest zbudowanie ekstremalnego toru przeszkód na poligonie wojskowym w Orzyszu. Trud ten spoczywa na kadrze i adeptach Polskiego Systemu Walki Wręcz Haller.

Bieg Tygrysa wystartuje w najbliższą sobotę 30 stycznia. Choć prace na poligonie trwają od kilku dni, to przygotowania do całej imprezy rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Zespół PSWW Haller przyjął na siebie zbieranie zapisów, stronę marketingową oraz opracowanie trasy i fizyczne jej przygotowanie. Do ostatniego zadania zostały wyznaczone dwie ekipy. Pierwsza pracuje w orzyskim Zakładzie Usług Komunalnych, gdzie powstają z drewna wcześniej obmyślane przeszkody. Druga ekipa montuje gotowe konstrukcje już na poligonie. Na fizyczne przygotowanie całej trasy zostało wyznaczonych pięć dni. W tym celu obie ekipy pracują w godzinach od 7.00 do 16.00.

Równolegle w Orzyszu trwa szkolenie kadetów PSWW Haller. Przechodzi je grupa wcześniej wyselekcjonowanych osób, wytypowanych na szkoleniowców przyszłej kadry nowych, kolejnych sekcji organizacji. W programie przyspieszonego kursu jest m.in. szkolenie z pomocy medycznej, zajęcia z metodyki prowadzenia zajęć i liczne wykłady. Głównym punktem szkolenia są treningi z walki wręcz. Podczas zajęć instruktorzy tak starają się przekazać widzę z podstawowych technik, by szkolone osoby wiedziały jak w prosty i przystępny sposób przekazać te informacje innym ludziom.

Zarówno prace przy budowie toru przeszkód na poligonie jak i szkolenia kadetów tworzą doskonałą okazję do kolejnego etapu selekcji. W ten sposób wyodrębnia się przyszła elita zasilająca kadry PSWW Haller.

To już piąta edycja Biegu Tygrysa w Orzyszu i pierwsza, która odbędzie się w porze zimowej. Jak zapowiadają organizatorzy stopień trudności będzie wyższy niż w poprzednich, letnich edycjach. Trasa liczy 30 kilometrów. Na uczestników, którzy będą biegli w drużynach dwuosobowych, czeka ponad 100 przeszkód, m.in.: przeszkody wodne, koryta potoków, kanały melioracyjne, zajęcia psychofizyczne, przeszkody linowe, pagórki. Przewidziane są także obowiązkowe obciążenia dla każdej drużyny (ciężar niesiony wspólnie przez parę). Udział w zimowej edycji Biegu Tygrysa zapowiedziało ok. 320 osób.

Biuro Prasowe PSSW Haller

Dzial: