Targi Książki Historycznej on-line

koprowski.jpg
Targi książki historycznej, które na przełomie listopada i grudnia odbywały się w Warszawie były zawsze dużym wydarzeniem kulturalnym. Niestety w tym roku wirus pokrzyżował plany. Jednak dla wszystkich, którzy interesują się historią mamy dobrą wiadomość. W dniach od 26 do 29 listopada Wydawnictwo Replika organizuje Targi Książki Historycznej Online.

W tych dniach miłośnicy historii będą mogli bez wychodzenia z domu nabyć interesujące ich publikacje w świetnych cenach! Wszystkie historyczne tytuły objęte są promocją i można je kupić nawet o 50% taniej, a przy zakupie 4 książek zapłacicie tylko za 3 (najtańsza gratis) wysyłka zamówień powyżej 50zł jest darmowa.

https://replika.eu/tytul/wirtulane_targi_ksiazki/

Marek A. Koprowski - "Narodziny Ukraińskiego Nacjonalizmu. Bandera, Szeptycki, OUN".
Na 400 stronach autor opisał drogę ukraińskich nacjonalistów, która poprzez terroryzm i zwykły bandytyzm doprowadziła do ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Nienawiść Ukraińców do swoich polskich sąsiadów nie wzięła się znikąd, była przez lata pielęgnowana i kształtowana przez konkretnych ludzi. Koprowski w swojej pracy ukazuje główne nurty i postacie ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego oraz rolę, jaką w jego kształtowaniu odegrała cerkiew grekokatolicka z metropolitą Andrzejem Szeptyckim na czele.

Dzial: