Apel o przywrócenie kary głównej

sanocki polsat.jpg
Ostatni bestialski mord dokonany przez zwyrodnialca na niewinnej dziesięcioletniej dziewczynce, podobnie jak poprzednie tego typu zbrodnie zmuszają do refleksji nad systemem karnym naszego państwa. Musimy stwierdzić iż łagodzenie kodeksu karnego, otaczanie przestępców opieką i troską większą niż troska o ich ofiary przynosi efekty w postaci poczucia bezkarności ludzi zwyrodniałych, pozbawionych elementarnego sumienia.

Szczególną szkodę wyrządziło usunięcie z kodeksu karnego kary głównej – czyli kary śmierci – wymierzanej za najcięższe zbrodnie, popełniane bez żadnych skrupułów często z wyszukanym okrucieństwem. Kiedy słyszymy, że zwyrodnialcowi seksualnemu który zakatował dziesięcioletnie dziecko grozi „nawet dożywocie” to mamy dowód na rażącą dysproporcję między zbrodnią, a karą jaka może być wymierzona wg kodeksu karnego, z którego usunięto karę główną.

Sytuacja taka obraża poczucie sprawiedliwości każdego normalnego człowieka i stanowi wręcz zachętę dla wszystkich ludzkich bestii do dawania upustu swoim chorym popędom. Skoro za bestialskie odebranie życia dziecku zwyrodnialec wie, że do końca życia będzie miał zapewnioną wygodną celę, wyżywienie i opiekę medyczną z szansą na przedterminowe zwolnienie, bo przecież skoro kara główna jest zbyt surowa to i dożywotnie więzienie człowieka także.

Domagamy się zatem – tak dla poczucia elementarnej sprawiedliwości jak i dla zabezpieczenia społeczeństwa przed bestiami – przywrócenia w kodeksie karnym Rzeczypospolitej Polskiej kary głównej – kary śmierci – wymierzanej za udowodnione morderstwo, a zwłaszcza za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem.
Dość pobłażania dla zwyrodnialców!

Zwracam się do wszystkich obywateli, którzy popierają postulat przywrócenia kary głównej – o podpisywanie niniejszej petycji.

Nysa dnia 17 czerwca 2019 r.
Janusz Sanocki, Poseł niezrzeszony

Dzial: